Date.co.il - אתר הכרויות חינם וגם אתרי שידוכים ובהם בליינד דייט דתי דוסי סטוץ חברה
Date.co.il
כרגע אונליין באתר 28 חברים (נשים:11 , גברים:17)
טיפים

אהבה, ונשמה תאומה
מאת: ד"ר חוה פרי
אהבה, ונשמה תאומה

צלצול הטלפון הקפיץ אותי ממקומי, לפתע חשתי שצלילו אחר, שונה. הרמתי את השפופרת, ורעד עבר בי למשמע הקול שמעבר לקו. הקול העיר בי נשכחות, ועורר בי זיכרונות. כה מרגש, נעים, ומוכר היה קולך, ותחושה מוזרה הציפה אותי.

היכן שמעתי קול זה בעבר?
האם זוהי אהבה מקול ראשון?
כיצד מתאהבים בקול?
הייתכן שזה קורה לי במציאות?
מוזר, מרגש, וקסום.
 
היום המיוחל הגיע. כולי נרגשת ונסערת לפגישה. ראיתיך מרחוק כשאתה אוחז בורד בידך, לבי הקפיץ פעימה, הזמן עמד מלכת, ופעמוני רוח הדהדו במוחי. כל מה שרציתי היה לחבק אותך, ולהישאר לנצח בזרועותיך. המאבק בין ההגיון והדמיון התחולל בעיצומו, אך אני במקום שמעבר לכל אלה. תוך שניות חזרתי להיות בת "טיפש עשרה", מאוהבת ומייחלת שתציע לי נישואין וכך נוכל להישאר ביחד לעד.
זה היה אחד הרגעים המרגשים בחיי, ופגישה קסומה זו נחרתה בזיכרוני ושם תישאר עד סוף הימים.
 
"ללכת שבי אחריך
לנשום את השמש הצורב
לחלום אותך מול שמיך
לכאוב אותך ושוב להתאהב" (מילים: אהוד מנור-לחן: נורית הירש)
 
התחושה המוזרה והנפלאה הזאת של אהבה ממבט ראשון מספרת בוודאות על אהבה מסיפור חיים אחר. האינטנסיביות והאינטימיות בקשר שכזה מיידית, עוצמתית, וכמעט בלתי נשלטת.
 
תיאורים והסברים מגוונים ושונים ניתנו לאנרגיה הקסומה ששמה אהבה.
 
במיתולוגיה היוונית מציג אריסטופנאס את האדם כיצור בעל ארבע רגליים, ארבע ידיים, וראש אחד מחולק לשני פנים. העוצמות והיכולות הרבות של האדם מאיימות ומפחידות את האלים, וזאוס מוצא פתרון ומחלק אותם לשני חצאים. מעשה זה לדבריו יאפשר המשך קיום המין האנושי אך יחליש אותם וכך יישארו רבים יותר, ימשיכו להקריב קורבנות לאלים, ויחפשו כל חייהם את החצי השני שישלים אותם.
המדע מגדיר: רגש האהבה מסתכם בהתמכרות כימיקלית בין אנשים, הכימיקלים במוחנו אחראים להתאהבות.
האנתרופולוגים מסבירים שזו דרך לגלות ולזכור טקסים מתרבויות קודמות, אינסטינקטים, ודרכי תקשורת זוגיים.
הפסיכולוגים טוענים שהחוויה נובעת מהצורך של הילד להתחבר אל האהבה האימהית הראשונה והמושלמת, אהבת אם לילד. האם ממשיכה לאהוב את ילדיה גם לאחר שעזבו את ביתה, זוהי אהבה ללא תנאי.
"אהבה היא פן של תופעה אנושית וייחודית, והיא היכולת של האדם להתעלות מעבר לעצמו, ולהתכוונן למשהו מחוצה לו." ויקטור פרנקל.
 
הפסיכולוג רוברט סטרנברג פיתח תיאוריה שנקראת משולש האהבה.
לאהבה זו שלשה מרכיבים:

אינטימיות: מכילה קירבה, ורצון להיחשף בפני האחר לגמרי

מחויבות: מכילה נאמנות, הרגשת חובה להישאר נאמן בקשר

תשוקה: משיכה פיזית וגופנית

לדבריו אהבה מיושמת מכילה את שלשת המרכיבים.

תומאס מור סופר ופילוסוף אמריקאי מסביר כיצד מתנהל קשר בין נשמות תאומות "התקשורת בזוגיות שכזו מתנהלת מתוך הנשמה ללא מאמצים יתרים, והקשר חשוב ומיוחד לנשמה.”

מפגש בין שתי נשמות תאומות יכול להתרחש לראשונה בדמיון, בחלום, או במדיטציה והוא קורה עוד הרבה לפני הפגישה האמיתית במציאות הפיזית. התחושה המיידית שמתעוררת בפגישה היא של הכרות קודמת, התרגשות, התפעמות, ויחד עם זאת נינוחות. תחושות אלה נובעות מתת המודע ומהזיכרונות האהובים של הנשמה.

בני הזוג שבהם אנו מתאהבים הם אנשים שאותם אהבנו בגלגולים קודמים. ההתאהבות המחודשת מזכירה לנו את אהבתנו, ונוצר קשר חדש בעל אנרגיה משל עצמה שסוחפת אותנו לגבהים ומקומות כמעט בלתי נשלטים על יד המוח החושב.

הסערה המשתוללת בלב האדם ובגופו עוצמתית ומרגשת עד שאין בכוחן של מילים לתארה ואין בכוחו של ההגיון להסבירה. חשוב להבין שהקשר נולד מתוך החלטה נשמתית קודמת להיפגש מחדש לצורך של למידה והתפתחות רוחנית.
 
נשמות תאומות מתקשרות בשלשה רבדים: בגוף, בנפש, וברוח. לעיתים הם מתקשרים תלפאטית, משלימים משפטים, מרגישים נינוחים, ואוהבים כל רגע של שהייה משותפת. קיימת תחושה של אושר ושמחה ורצון להמשכיות. קשר שכזה מתבסס על אהבה ללא תנאי וקבלה טוטלית של האחר.

קשר בין נשמות תאומות לפיכך הוא: ייחודי, איכותי ואמיתי.

נשאלת אם כן השאלה: האם אהבה נשמתית ועוצמתית שכזאת יכולה לעמוד במבחן הזמן ובאתגרי החיים?

לעיתים כן ולעיתים היא מסתיימת בשיברון לב, ובתחושה של אובדן.

בסיום הקשר האדם נותר המום, נדהם, ומנסה להבין מדוע הקשר הסתיים, והאם יוכל אי פעם שוב לאהוב בעוצמות שכאלה. הניתוק והפרידה מותירים תשוקה וגעגוע לאותה תחושת אהבה מסתורית ועמוקה.

הזמן הוא זה שעושה חסד עם האדם הכואב והפגוע ועוזר לאחות את השברים ולשחרר את הגעגועים. אחרי תקופה בלתי מוגדרת של "אבל" מתחיל תהליך של התחדשות והחלמה. הצורך והרצון לאהוב ולהיות נאהב מעוררים את נשמת האדם ומאפשרים לו לצאת למסע חיפושים למציאת זוגיות ואהבה חדשה. הלב מתעורר משנת החורף שלו אל אביב חדש של פריחות.
 
מאחר והמחר הוא תולדה של מחשבות האתמול, הרי שיש ביכולתו של כל אדם בהווה ליצור מערכות זוגיות חיוביות, אמיתיות, ומרגשות, בעזרת המחשבה והדמיון. אדם שרוצה למגנט ולזמן אל חייו אהבה נשמתית וקוסמית, כדאי שיתמקד באמונה, בציפיה, וביצירה.
 
אהבה של נשמות תאומות מכילה את כל המראות, הריחות, הצלילים, הטעמים, הרגשות, והתבלינים שיוצרים זוגיות נפלאה שמבוססת על תשוקה, חברות , ערכים משותפים, הבנה, הערכה, וכבוד הדדי.
 

אני תפילה שכל אדם ימצא בחייו את הנשמה התאומה יברך, יוקיר תודה, וישמור על הקשר כעל מתנה יקומית מיוחדת במינה.

 

ד"ר חוה פרי - סדנאות לזוגיות

 

למאמרים נוספים:

זוגיות בעידן החדש

אשה בכל רמ"ח איברייך