Date.co.il - אתר הכרויות חינם וגם אתרי שידוכים ובהם בליינד דייט דתי דוסי סטוץ חברה
Date.co.il
כרגע אונליין באתר 28 חברים (נשים:11 , גברים:17)
טיפים

זוגיות בעידן החדש
מאת: כרמלה קלדרון, באדיבות אתר Stars
זוגיות בעידן החדש
העידן החדש מציב בפנינו אתגרים לא פשוטים ואחד מהם הוא אתגר הזוגיות העכשוית. הזוגיות במתכונת הישנה עוברת משבר לא קטן המתבטא בריבוי מקרי הגירושים, בצעירים שאינם מעוניינים כלל בזוגיות או ביחידים המתקשים למצוא זוגיות. כדי להבין זאת בואו נבחן מהי זוגיות נכונה. המילה זוג בנויה משתי אותיות הפוכות זו לזו המחוברות ביניהן באות ו שהיא ו\' החיבור והן יוצרות יחד כעין כלי. זוהי הזוגיות האידיאלית. שני "יצורים" שונים והפוכים במהותם החוברים יחד על מנת להפוך לכלי קיבול אחד.
 
הבה נבדוק את השוני בין המינים:
 
הגבר – חזק, גדול, אקטיבי, שעיר , קשה, ממוקד, נטייתו כלפי חוץ הבית – יאנג. כדי להיות מאושר הוא זקוק לרוך, קבלה, חום, הכלה, כבוד פירגון והערכה. אם נצייר גבר בצורה סכימטית נקבל משולש שקודקודו כלפי מטה ובסיסו בצורת חוד.

האשה – מקבלת, רכה, חמה קטנה מופנמת חלשה פיזית ונטייתה כלפי הבית פנימה – יין. אם נצייר אשה בצורה סכימטית נקבל משולש שקודקודו למעלה ובסיסו רחב. כדי להיות מאושרת היא זקוקה שהגבר שלה יתן לה תחושה שהיא שמורה ומוגנת. שהיא שייכת. היא זקוקה להרבה תשומת לב, מחמאות (מה לעשות) ומתנות. הרגשה וידיעה שיש לה על מי להישען ועל מי לסמוך. אם נניח את שני המשולשים אחד על גבי השני נקבל מגן דוד. וזהו שנאמר: :"והיו לבשר אחד..."

כדאי לשים לב להבדלים, לכבד אותם ולשמור עליהם דבר שרק יוסיף ולא יגרע מאף אחד במאומה.


דבר נוסף שיש לשים לב אליו במערכת זוגית היא לבדוק מהי אהבה אמיתית? אחדים נוטים לטעות בה ולהחליף אותה בהתאהבות או משיכה מינית. אך זו טעות גורלית. לא ניתן לבנות זוגיות בת-קיימא על בסיס גופני בלבד. חייבת להיות בתוך הזוגיות גם מטרה משותפת וגם כבוד והערכה הדדיים.יש צורך ביצירת אינטימיות המכילה בתוכה חברות וידידות אמת וקירבה חזקה.
 
הסקס הוא דבר חשוב מאין כמוהו אבל הוא אינו השחקן היחידי במשחק שנקרא זוגיות.
 
אהבה אמיתית היא רצון לגרום אושר לבן הזוג בכל דרך אפשרית. אהבה היא נתינת כבוד והערכה ואיכפתיות אינסופית. מרבית האנשים מחפשים מה ניתן לקבל מבן הזוג ולא מה אפשר לתת לו כדי שיהיה מאושר.
 
כמובן שאין כאן המלצה להפוך לקרבן שרק נותן ואינו מקבל.  איזון היא לפעמים יש נטייה לבחון את הזוגיות בקונספט מאד צר ועכשוי. כדאי לבדוק ולהסתכל קדימה מעבר לרגעו לבחון האם יהיה לנו טוב יחד גם בעוד עשרים שנה? ומה יקרה בעוד ארבעים שנה? זה נותן פרספקטיבה נכונה. ולאחר שהוחלט על המשך הזוגיות כדאי ונכון לגבר לשמר חלק ממהותו ולתת לאשה את מה שהיא זקוקה לו מטבע ברייתה ועל האשה לשמר את מהותה ולתת לגבר את מה שנחוץ לו.
 
זהו השלד שעליו ניתן לבנות גם בעידן החדש זוגיות טובה ונכונה אך כאמור זהו רק השלד.חשוב לדבר בפתיחות ולתאם ציפיות מראש ולמנוע על ידי כך אכזבות מיותרות.
 
 

כרמלה קלדרון - מנהלת קהילת "הדרך אל האושר" באתר Stars. מורה רוחנית. עוסקת במתן ייעוץ והכוונה בכל שטחי החיים. מלווה בהתפתחות רוחנית מודעת ובחיבור לעצמה הפנימית. מייעצת גם דרך פתרון חלומות ובהילינג אנרגטי - גם מרחוק. לשיחה אישית ודיסקרטית עם כרמלה התקשר/י עכשיו  018-449-0179-88767 שלוחה 41


למאמרים נוספים:
התאמה בין מזלות
החלטות של דייטים

הפער בין מציאות לדמיון